Sałatka na zimno i niepogodę


 

Buraki czerwone gotujemy i kroimy w kostkę.

Z kapusty kiszonej (jak się u Was mówi kapusta kiszona, czy kwaszona?) odciskamy sok i szczególnie długą kroimy na mniejsze kawałki.

Dorzucamy fasolę białą, ugotowaną, z tych mniejszych.

I jeszcze cebulę drobno pokrojoną.

Solimy, sypiemy prawdziwym pieprzem.

Zalewamy olejem/oliwą.

Odstawiamy na czas jakiś do lodówki.

Zajadamy ze smakiem;)

Średnia ocena
(głosy: 0)

No i

oczywiście do tego pajda świeżego chleba a niej plasterki podsmażonego boczku.

I tak, i tak.
Igła


Mo

To jest dobry przepis bo po pierwsze sam sobie mogę zrobić, a po drugie wszystko jest detalicznie wypisane jak trzeba. Na przykład o tym, że fasola ma być ugotowana.
Mam kolegę bardzo bystrego, tyle że nie w każdej jak się okazało dziedzinie.
Zrobił dla gości jakąś taką sałatkę meksykańską i tam w przepisie nic nie pisało, zeby fasola była ugotowana, to nasypał takiej suchej. Jak próbował, ułamał sobie ząb na tej fasoli. Ale, że to z Poznania kucharz, powyciągał tą fasolę paluchami ziarnko po ziarnku, ziarnka wypłukał z oliwy itp. Fasolkę ugotował i od nowa wymieszał.
Tylko zęba żałował i nawet chciał skarżyć tą gazetę od przepisów ale w końcu zapomniał i wyjechał do Norwegii.

jacek [dot] jarecki63 [at] gmail [dot] com


Jacku Jarecki,

staram się być dokładna;) I przepisy podaję proste, bo kuchnia jest od tego, żeby kawę w niej robić, a nie od tego, żeby się w niej męczyć;)


Panie Jacku

Sałatkę meksykańską można kupic gotową z puszki , puszkę trzeba otworzyc zawartośc oczywiście puszki wysypac na talerz wymieszac z majonezem również wyjętym ze słoika i sałatka gotowa.Tylko,że w kuchni chyba nie oto jednak chodzi.Pozdrawiam ser… wszystkich.


buraki w sałatce

Zawsze mam jakies uprzedzenie do burakow dodawanych do salatki, surowki itd.
A przeciez starte uwielbiam.

I`m sexy motherfucker!


Mad Dog,

To sobie wyobraź sałatkę z samych czerwonych buraków w occie. Jadalne!!!

Buraki mają na tyle charakterystyczny smak, że mieszanie ich z czymś w surówce musi być poprzedzone eksperymentem.

PS. Spośród wszystkich surówek preferuję piwo.


Ja jak Mad

mam awersję do buraków, choć bardziej bo w każdej postaci, nie tylko w sałatce.

A z sałatek dobrych, które zawsze mi wychodzą, to polecam z tuńczykiem (jedna wersja z serem żółtym, druga z ryżem) i druga sałatka z feta i kapustą pekińską.
Wymieniam tylko główne składniki, może kiedyś napiszę więcej, choć o tej z fetą w salonowym smakoszku już pisałem.


Oszuscie

Rany, i da sie po tym zyc?
Wiesz, bez zadnych rewolucji żolądowych?

I`m sexy motherfucker!


Mad Dogu,

Żyć się da, tak jak w ruskim powiedzeniu z czasów gułagów:

Żyt’ budiesz, no jebat’ nie zachoczesz


:-))))))))

I`m sexy motherfucker!


A co to jest prawdziwy pieprz???

Jest nieprawdziwy.

Olejem bym nie zalewał raczej oliwa.

No i cebulę się sieka a nie kroi. Ale to drobnostki ;)))


Subskrybuj zawartość