Sałatka Lorenzo


 

To męska rzecz jest ta sałatka.
I ma się po niej oddech jak Smok Wawelski.
Dlatego nazwałem ją na cześć pana Lorenzo, bo on niedaleko smoczej jamy mieszka i jest pewnie starszy niż wspomniany smok.

Bierzemy białe części 2 porów ( na początek wystarczy jeden ) i kroimy je na talarki. W misce skrapiamy je sokiem z połowy cytryny i lekko solimy i cukrzymy. Odstawiamy do lodówki na godzinę, dwie.
Niech trochę skruszeją i złagodnieją.

Następnie dodajemy połówkę pokrojonego na kawałki jabłka. Ja nie obieram go ze skórki ani nie trę na tarce. Trochę popieprzyć i dodać do tego wszystkiego porządną łychę chudej śmietany ( można jogurtu ) i drugą majonezu. Wymieszać i zjeść.

Mocne doznanie.
Można pół autobusu od siebie odgonić.

Igła

Średnia ocena
(głosy: 0)

Szanowna Iglo

Uwielbiam pory. Jak kazdy smok zresztą. I jak widać po wieku, calkiem dobrze mi slużą.

Pozdrawiam serdecznie


Igła

można marchewki trochę zetrzeć do tego, też miło
Prezes , Traktor, Redaktor


nie wiem jak, ale..

szukając w sieci jakiegoś przepisu na sałatkę z porów, trafiłam do Igły Drogiej na Salatke Lorenzo, wlasnie z porów. Zaraz tez wstawię skrojone pory do lodówki, tylko jeszcze nie wiem co do sałatki…


ustronna

a jakie słowa klucze wpisałaś?

Igła- jesteś bardziej sławny niz Ci się wydało, no chyba że to Lorenzo ściąga

publikę:)

Prezes , Traktor, Redaktor


Maxie

no wlasnie nie do konca wiem :-).
ale odmienialam pory przez wszystkie przpadki, dodawalam slowko salatki itd, i przy któryms razie wyskoczylo tekstowisko Salatka Lorenzo..a za nim zaraz ujrzalam Igle Droga jak wsiada do autobusu, by ludzi straszyc ziejac niczym Smok Wawelski..:-)


Szanowna Pani Ustronna

Proponuje wątróbke cieleca lub wieprzową (byle nie drobiową) w sosie smietanowym. Podsmażyć cebulkę na złoto, potem wątróbkę w kostkę, aż będzie krucha, i na koniec, zalać to kwaśną smietaną. Do tego ryż na sypko.

Pozdrawiam serdecznie


WSP Lorenzo

odrobinę za pozno podzieli sie Pan za mną swoimi kulinarnymi sugestiami.
Salatke Lorenzo zjadłam z frytkami. Wiem, ze to dziwne połączenie.
Dla mnie jednak to sentymentalny zestaw smaków. Jako mala dziewczynka, jezdzilam zawsze z Ojcem do fryzjera, który miescil się Smyku.
A po tym dramatycznym dla mnie zabiegu, Ojciec zabierał mnie na jedzenie.
I to były zawsze frytki z sałatka porowa. Uwielbiam do dziś. :-)

pozdrawiam


Frytki z sałatką z porów?

Blee….
Ale frytki też mi się kojarzą z dzieciństwem a raczej nastoletniością w sumie, bo brat miał fazę na robienie ich tak średnio ze 4 razy w tygodniu.
W sumie dopiero teraz ten tekst i komenty przeczytałem, dlatego tak z lekkim opóxnieniem się wpisuję
:)


frytki?

ktoś mówi o frytkach?

Jeżeli ktos nie jadł frytek np. w Amsterze na Damraku z majo 80% i cebulką, ten nie ma pojęcia o frytkach. Średnia porcja 450g mmmm, cudo.

to ta siec: http://www.mannekenpis.nl/


Hm,

frytki z majonezem?
Słyszałem, ale jakoś nigdy nie próbowałem…


>grześ

Polecam, ale tylko w tej sieci.

Średnia porcja, duża (1kg) jest męcząca. :)))

Odpowiednie ziemniaki to jest cały sekret. No i temp oleju.

Majonez też jest niezły, w PL takiego nima no i cebulka drobno posiekana, dodaje to coś.


Fryztkom z majonezem (i keczupem najlepiej w miksie)

stanowcze tak!

Prezes , Traktor, Redaktor


Do sałatki Lorenza...

...polecam dodać kilka ząbków posiekanego czosnku! Cały dworzec autobusowy można opróżnić!
:)


Jacer

no dużej porcji to bym chyba nie wytrzymał w żaden sposób, nie wiem jakk ze średnią, bo fytek dawnom nie jadł.

Pozdrówka

Joteszu, ano czosnek ja dodaję prawie wszędzie, więc masz rację
:)


A w ogóle fajne jest na TXT,

że tekst zyje jeszcze 5 miesięcy po napisaniu.
Magia jednym słowem
:)


...i ma prawie 500 odwiedzin

Lorenzo- ukłony – proste danie a skuteczne:))
Prezes , Traktor, Redaktor


Max, ale

przecież to tekst Igły, a tylko ku czci:) Lorenzo tak nazwany.
Więc jak zwykle, co złe (no bo czy sałatka z porów może być dobra, he, he, w sumie nie wiem) to od Igły pochodzi.

pzdr


Och jakie "fo pa"

infantylnie stiwedzam:)

Igła- no właśnie, za słabo wyakcentowałeś że to Twoje i wiecej smakoszka, ogrodu i takich tam na SG!!!

Prezes , Traktor, Redaktor


>jotesz

Aby zneutralizować zapach czosnku z paszczy trza przegryźć natkę pietruszki.


No i w sumie wpadłem w zadumę

Głośno protestować czy siedzieć cicho i pławić się w dumie, że Pan Igła raczył nazwać tę wspaniałą sałatkę moim nickiem ( choc może to być i Lorenzo Medici, zresztą też wredna postać)?

Na wszelki przypadek oświadczam, że uwielbiam pory!


Lorenzo

domyślam się że milcząco akceptujesz wyjasnienie Igły odnośnie sałatkowej nomenklatury?

:)

Prezes , Traktor, Redaktor


Idzie Ci o moje koligacje ze Smokiem W.?

Naturalnie, przecież sam widziałeś:-))

Pozdrawiam grzmiąco


Ze starością to nie potwierdzam

wręcz przeciwnie, i mam nadzieję że Pan Yayco uwierzy,

co do do dymu , o tak, całkiem całkiem, twórczo rozwijasz pierwowzór:)

choć wolnościowo- mnie nie przeszkadzało:)

Prezes , Traktor, Redaktor


Drogi Maxie

W końcu noblesse oblige. Siarka tex mogę zionąć, podobnie jak i czosnkiem, więc porada dobra, by zażuć drania czyms zielonym.


Nicorette?

:)))

Prezes , Traktor, Redaktor


Dobra, dobra głodomory

Podeślę za chwilę dobre, typowo polskie, sytne danie.


No panie Igło,

czekamy, jam już od sniadania zgłodniał więc czytaniem chociaż się nasycę.

pzdr


Subskrybuj zawartość