Pomoc w uruchamianiu bloga

W tym wątku piszemy o wszystkim co jest związane z uruchamianiem, czyli konfiguracją i pierwszymi notkami na blogu.

Średnia ocena
(głosy: 0)

notka

max

można wrzucać jakies małe fotki? coś nie chce mi uruchomic nowej notki- powitalnej…


@

Ja tylko w ramach zwracania uwagi na bledy- nie moglem sie zalogowac no i teraz wsrod zalogowanych widnieje parenascie moich klonow. Wczesniej Ustronna tak miala.

pzdr


@max

zdaje się, że już po problemie?

Pozdrawiam :)


@Lux ferre

Zauważyłem. Ten licznik ma ustawione na razie 10 minut zanim uzna kogoś za nieobecnego. Jest możliwe, że ktoś, kto łączy się z sieci, w której IP zmieniają się dynamicznie bardzo często, zostanie “sklonowany” na chwilę. Zobaczymy jak to będzie działać i będziemy poprawiać.

Jest też możliwe, że to skutek logowania się przez http://tekstowisko.com zamiast jak podawaliśmy w mailu: http://tekstowisko.eu – w tym przypadku problem zniknie, gdyż do jutra ustawimy wszystko na jedną główną domenę.

Pozdrawiam.


btw...

grześ mi się gardłuje na gg;P że żadnego maila nie dostał i nie ma jak się zalogować.

czemu fotki do 60×60 nie da się 100×100?


@pi

Zaproszenie poszło do grzesia jako pierwszego nawet, czy ma jakiś inny email niż Interia? Interia lubi opóźniać pocztę.

Możemy zmienić na 100/100.

Pozdrawiam.


A ja nie wiem

Czego jedni na czarno a inni na czerwono ? No tępa jestem o tej porze


Admin

jeśli to nie problem i nic nie psuje – nie wiem zamysłu graficznego itp itd.:) jeśli problem skaptuje kogoś to mordowania fotki:D

a grześ miał się sam zacząć skarżyć .. Jarecki, Igła.. wyrazy współczucia;)


@Ufka

Na czerwono są linki jeszcze nie klikane, a jak już się kliknie, to zmienia się w czarny, dzięki czemu wiemy na co klikaliśmy – tak w skrócie.


@pi

Czy można przekazać grzesiowi, by założył sobie raz dwa konto na www.Gmail.com ? wtedy poczta dotrze od razu.


Aha,jakie to mądre !!!

Ufka


adminie

przekazałem… grześ myśli;p

hmm btw. banery na s24 nie działają;)


banery

Działają, tylko ich nie widać


A ja wszystko popieprzyłam

Co zrobić żeby zmienić nazwę i status z komentatora na blogera?


To ja mam takie samo pytanie jak Pani Delilah

nawet wiadomość wysłałem, że przełom w moim życiu sieciowym odczułem na tyle silny, że postanowilem o taką zmianę statusu suplikować.
W uzasadnieniu pragnę zaznaczyć, że to nie jest sprawiedliwe, żebym ja na cudzych blogach dyrdymałami śmiecił, a inni nie mogli mi się odpłacić.


@Delilah @yayco

Konta zostały zmienione na pełnowymiarowe blogi. Zarówno login będący identyfikatorem bloga, jak i nick (widoczny jako podpis u każdego) można zmienić samemu w dziale “konto” w górnym menu. Życzymy wielu ciekawych rozmów na nowych blogach :)


justowanie

Czy można justować tekst? Na razie tyle mi trzeba do szczęścia bo nienawidzę tych krzywych linijek – przypominają wiersz, jak powiedział Czarek Pazura, a ja chcę pisać prozą :-)


Re: justowanie

p<>. Można justować tekst. O tak można go justować. I nawet komentarz justować można. Tylko przed każdym – o ile wiem inaczej się nie da – przed każdym akapitem trzeba wstawić znaczek. O taki: p<>. (wszystkie cztery literki trzeba). O! Ale nie działa :-(

Wyśrodkowywanie za pomocą
p=. przed akapitem — owszem.


>follow

Jak fotkę wkleić? Cholera, ale ja niemumaty jestem :-)


To może trzeba taki znaczek

To może trzeba taki znaczek jak dałem na początku, co? Zobaczymy, co z tego wyniknie. Powtarzam teksta, żeby do trzech linijek uzbierać i zobaczyć co z tego mojego justowania wyszło :-) To może trzeba taki znaczek jak dałem na początku, co? Zobaczymy, co z tego wyniknie.


Fotka do notki?

Jeśli masz na jakimś serwerze i masz jej adres – dajmy na to:
http://juljas.net/s24/samoloty/450px/a380.jpg

To można ją wkleić pisząc:
!http://juljas.net/s24/samoloty/450px/a380.jpg!

Będzie tak:

Jeśli masz ją tylko u siebie na dysku, to trzeba:
1. W menu Tekstowiska wejść w konto
2. Tamże w Pliki
3. Wybrać Browse
4. Znaleźć swój plik
5. Wybrać Upload, obrazek powinien się załadować na serwer Tekstowiska i pokazać
6. Kliknąć na nim prawym przyciskiem myszki i wybrać Copy Image Location
7. Postępować jak powyżej, czyli wkleić tenże Location do notki biorąc nazwę w wykrzykniki.
Będzie to coś na kształt !http://www.tekstowisko.com/files/u4963/a380.jpg!


>follow

Dzięki :-)


próba z fotką


jeszcze raz

Alleluja!


>Admin

Już sobie tekst wyjustowałem. Nie wiedziałem, że można pisać te


Dziwna rzecz

skróty wycina.
Mnie wycięło SPR i jeszcze coś, a Pani Magii IV RP.
Ciekawe to jest


próba


pstrąg z pliszki


pytanie

wszystko gra, bo zdjęć za diabła nie mogę wkleić?
pstrąg z pliszki


@pstrąg z pliszki

Gra, ale między wykrzyknikami trzeba wklejać adres do obrazka, czyli taki link, który na końcu ma .jpg czy .gif albo .png itp.


Niekumaty jak bocian jestem

Na początku zarejestrowałem się jako komentator. Teraz mam niby prawo pisać bloga tylko nadal nie wiem jak. Moje konto jest sprytniejsze ode mnie i mi nie pozwala poblogować. Gdzie ja mogę notkę napisać? Jak to sie robi?
Proszę o pomoc:


@Szymon Sójka

Konto zmienione na “Bloger”. W górnym menu będzie “nowa notka”.


RSS

Bardzo mi ich brakuje.


@Jospin

Brakuje RSS? Są niemal wszędzie: można subskrybować całe blogi albo pojedyncze dyskusje.

Pod dyskusjami wystarczy kliknąć na znaczek RSS na dole strony.

RSS dla całego bloga jest dostępny przez wejście na link: “blog – tulogin” znajdujący się pod każdą notką i tam na końcu listy kliknąć na znaczek RSS

To kolejna właściwość domyślnego szablonu Drupala. Planujemy umieścić te przyciski w miejscach lepiej eksponowanych.


(Brak tytułu)


Ufka

Śliczności!
Jacek Jarecki


Subskrybuj zawartość