Wylom w Unii?

Hiszpanski rzad bez ogladania sie na konsultacje w Unii, uznal proklamacje niepodleglosci Kosowa za nielegalna. czyzby wylom w Unii Europejskiej? Nie calkiem.
Otoz Zapatero ma trzy dobre powody na ta szybka reakcje. Pierwszy to Baskowie, drugi Katalonczycy, a trzeci to nadchodzace wybory.
o tym jaki precedens i klopoty dla Hiszpanii stworzyloby uznanie niepodloeglego Kosowa, pisac nie trzeba. Juz i tak problemow z nacjonalistami , takze tymi uzbrojonymi, na Polwyspie dosc. Ale mamy jeszcze wybory i tu jest tez kawalek psa pogrzebane.
Partia Socjalistyczna kombinuje jak je wygrac i to Kosowo spada niczym manna z nieba, pòdobnie jak bylo z zamachem w Madrycie 4 lata temu. Dlaczego jest to na reke Zapatero? To proste.
Stajac po stronie Serbii wygrywa glosy wyborcow przeciwnych niepodleglosci Katalonii i Kraju Baskow. A wiec to co zawsze bylo domena Partii Ludowej( konserwatystow), socjalisci byli tymi “miekkimi”.
Nie straci poparcia partii nacjonalistycznych(baskijskich i katalonskich), poniewaz z konserwatystami tym partiom w ogole nie jest po drodze. Jezeli moga cos ugrac to tylko z lewakami, dlatego tez ich nie opuszcza w koalicji.
Uprzedza ruch i wytraca z reki opozycji ewentualny orez, czyli okreslenie go wlasnie jako miekkiego i niezdecydowanego.
Pokazuje wyborcom niezaleznosc od centrali w Brukseli.

Szlag by to trafil. Nastepne cztery lata oszoloma u sterow rzadu.

Średnia ocena
(głosy: 0)

ROLLING

najciekawsze jest to że Zapatero słusznie odsądzany od czci i wiary przez prawicowych blogerów został uznany bohaterem w tej sprawie, “hero of the day”

Prezes , Traktor, Redaktor


R-pol

Zapatero?
No, to jest lewica pełną gębą!
Nie to, co ci cholerni technokraci.
Facet ma chociaż kręgosłup.
Ma.

I`m sexy motherfucker!


Mad

żarty się ciebie trzymają dzisiaj. Zapatero, to ten co” za rączkę” z terrorystami baskijskimi się chadzał? Ten któremu to teraz ma przeszkadzać? I Ty tu o kręgosłupie piszesz? No prosze Cię...rakiem się chłop wycofuje

Prezes , Traktor, Redaktor


tak

na tle tego, co sie dzieje w klasie politycznej Europy, jest to jedyny facet z kregoslupem.

I`m sexy motherfucker!


Mam ochotę się

pokłócić, najwyraźniej inaczej rozumiemy “kręgosłup” u polityka
:)

Prezes , Traktor, Redaktor


no to dawaj, jak ty rozumiesz,

to sie poklocimy. Ale krotko, bo nie mam nastroju do zadymy.

I`m sexy motherfucker!


krótko się nie da:)

Mad, nie ściemniaj że nie masz nastroju do zadymy, no nie ściemniaj
uciekam (niestety) wieczorkiem podgadamy
Prezes , Traktor, Redaktor


Naprawde nie mam...

Do wieczora mi przejdzie.
Ale w ramach dbałości o ymydż masz!
Sports Graphic Comments
Graphic Comments

I`m sexy motherfucker!


Szanowny Pasie Szalony

Ja w tzw. kwesti off topic. Z olbrzymią dozą zazdrości patrzę, jak wklejacie sobie różne filmiki i takie tam. Ja chciałem sobie wkleić po prawej strony bloga taką mapkę (co to pokazuje ponoć, z kim rozmawiasz, czy też kto cię czyta) i się przestraszyłem. No, po prostu nie wiem. Wyrażam swój podziw. Tak chyba ludy pierwotne patrzyły na cywilizacje europejską. Co z tego wynikło, wiadomo:)))

Niemniej pozdrawiam serdecznie


Lorenzo

Wejdz do mnie i kliknij mapke. W ten sposob wejdziesz na strone, ktora oferuje tego typu rzeczy.
Reszta pojdzie sama:-)

I`m sexy motherfucker!


Czcigodny Lorenzo,

Off off off topicowo

Mnie to też fascynuje, na razie się naumiałem wklejać obrazki i póki co ten poziom wiedzy w zupełności mi wystarcza. Mam wrażenie, że wklejanie jutubowych linków jest w moim zasięgu intelektualnym, ale boję się spróbować.

Dzisiaj u Mada zapodałem pewnego amerykańskiego multi-kulti-instumentalistę i mógłbym jakoś to zilustrować, ale podchodzę do tego z pewną taką nieśmiałością...

Tak że nie jest Pan sam.


Szanowny Panie Oszuście Pierwszy

Już mi lepiej:)))

Pozdrawiam


Przepraszam ze tak pozno,...

ale mialem pilny wyjazd i dopiero wrocilem.
Pelna zgoda max, Zapatero jest “bohaterem dnia” i widac to w sondazach. Skoczylo mu.
Mad Dogu, wiesz jak wyglada hiszpanska lewica “cala geba”?
Jednym z ich pomyslow jest np.“oddanie” z nadwyzki budzetowej 500 eur. kazdemu wyborcy. Och przepraszam nie kazdemu, bo “autonomos” czyli pracujacy na wlasny rachunek tych pieniazkow nie dostana. Czyli ci, tez dzieki ktorym ta nadwyzka w ogole jest.
Jak to nazwiesz? Sprawiedliwoscia spoleczna czy zwyklym skurwysynstwem? A moze kupowaniem sobie glosow?
Pozdrawiam.


RP

Ha! Nazwe wtedy, gdy dotre do pelnego projektu, o ktorym piszesz.
Poki co zdania nie zmienie.
Ale zawsze mozesz mnie przekonac.

I`m sexy motherfucker!


re: Wylom w Unii?

Fajne te komentarze graficzne :-)

Graphics Graphic Comments
Graphic Comments

A co do meritum, to ja bym z tym wyłomem nie przesadzał – gorzej by bylo gdyby UE wczesniej ogolnie uznało Kosowo a potem Hiszpania by sie na to wypiela…

pzdr


Mad

Wlasnie przeczytalem niedawne wiadomosci z biura wyborczego PSOE i dowiedzialem sie, ze w zamian za te 400 eur.(przepraszam za blad) dla pracownikow, rencistow i emerytow, Zapatero obiecal poszukac “rozwiazania problemu” prywatnych przedsiebiorcow.
Prezydent powiedzial takze, ze: “biorac pod uwage porzadek podatkowy rozwiazanie takie nie bedzie mozliwe w tym samym czasie (co dla wczesniej wymienionych)”.
Dodam tylko, ze narazie brak jakichkolwiek propozycji w tej sprawie.


Jacek Ka.

Dlatego tez moj komentarz ma w tutule znak zapytania. Niemniej milo wiedziec, ze w UE sa kraje, ktore przedkladaja wlasne interesy nad falszywie pojeta solidarnosc i nie przejmuja sie ewentualnym niezadowoleniem “wielkich graczy”.


Subskrybuj zawartość